1 marca uczniowie klas pierwszych obejrzeli film „Zaczarowany globus” w kopule audiowizualnej. W trakcie seansu pierwszoklasiści mogli dowiedzieć się wielu nowych rzeczy, a wszystko to w atmosferze dobrej zabawy. Film zawierał elementy edukacyjne, dzięki którym uczniowie zobaczyli jak funkcjonuje nasza planeta Ziemia. W trakcie pokazu widzowie otoczeni byli animacjami oraz dźwiękami, które sprawiły, że mogli poczuć się jak w kinie. Śmiało można powiedzieć, że wszyscy przeżyli wyjątkowe chwile.
DZIEŁA FILMOWE KLASY 5A
Uczniowie klasy 5a w ramach zajęć bloku kulturowego na języku polskim mieli zadanie interdyscyplinarne, łączące ich umiejętności i wiedzę m. in. z języka polskiego i informatyki. W wyniku tej kooperacji powstały wspaniałe filmy, całkowicie przygotowane przez jedenasto- i dwunastolatków pod czujnym okiem pani Kasia Grajewskiej. Poniżej prezentujemy efekty!
PROGRAM STYPENDIALNY HORYZONTY
Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż dwoje naszych uczniów - ósmoklasistów bierze udział w rekrutacji do Programu Stypendialnego Horyzonty.
Stypendium to jest wsparciem finansowym, które można przeznaczyć na pokrycie kosztów zamieszkania w bursie, wyżywienia, wycieczek szkolnych o raz biletów komunikacji miejskiej przez cały okres nauki w szkole średniej. To tylko niektóre z proponowanych form wsparcia, dlatego trzymamy kciuki za naszych - już wkrótce- absolwentów.
Wiedźma Multimedia
28 lutego w szkolnej bibliotece odbyło się „Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników”. Koło Biblioteczne „SÓWKA” przygotowało spektakl kukiełkowy pt.: „Wiedźma Multimedia” Na pamiątkę spotkania uczniowie otrzymali dyplomy oraz zestawy książek przygotowanych przez Instytut Książki pt.: „Pierwsze abecadło”.
48
GRA TERENOWA - MAM TO NA KOŃCU JĘZYKA
Z okazji Dnia Języka Ojczystego, którym w klasie 7a nie jest jedynie język polski, ale dla niektórych także ukraiński, białoruski czy gruziński, uczniowie mieli możliwość zmierzyć się z wiedzą nt. języka i mowy podczas gry terenowej MAM TO NA KOŃCU JĘZYKA!
11Uczestnicy mieli za zadanie odszukać stacje zadaniowe umieszczone w budynku naszej szkoły oraz wykonać ukryte tam zadania. Praca w grupach, w ruchu i na czas zmobilizowała uczniów do aktywnego spędzenia czasu.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
Coroczne święto jest obchodzone 21 lutego, a zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. To dobra okazja, by przypomnieć uczniom, że język polski to skarbnica naszej historii, kultury i doświadczeń oraz tego, co jest najbardziej cenne.
8Aby doskonalić umiejętności ortograficzne, klasa 4a, 4b oraz 8c pisały testy ortograficzne, z których zostali wyłonieni: Mistrzowie Ortografii. Teraz na pewno nie będą popełniać błędów.
Klasa 5b i 6a próbowała swoich sił w ,,Turnieju klasowym pt. ,,Język można sobie połamać”. Uczniowie odczytywali ,,łamańce językowe”, jednocześnie ćwicząc też wymowę. Było wiele radości i zabawy. Na koniec otrzymali certyfikaty potwierdzające zostanie
,,Królem lub królową łamańców językowych”. Teraz bez wątpienia będą mogli powtórzyć: ,,Dziewięćsetdziewięćdziesięciodziewięciotysięcznik” czy też ,,Siedzi Jerzy na wieży i nie wierzy, że na wieży jeszcze jeden Jerzy siedzi.”
Parafrazując słowa Franciszka Ksawerego Dmowskiego "pamiętajmy, aby przede wszystkim szanować mowę ojczystą, bo kto nie zna swego języka hańbą jest oczywistą".
GMINNY KONKURS WIEDZY O MIKOŁAJU KOPERNIKU
W 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika Szkoła Podstawowa w Czerwonce zorganizowała Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku.
6Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 6A pod opieką p. Małgorzaty Bagińskiej. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z dość trudnymi pytaniami dotyczącymi życia Mikołaja Kopernika. Uczniowie kl. 6A odnieśli ogromny sukces zdobywając najwyższe miejsca, a mianowicie:
1 miejsce - Maja Grajewska
2 miejsce - Szymon Wirkowski
3 miejsce - Bartłomiej Karpowicz
oraz wyróżnienia: Sofia Ben Hassine i Damian Misiewicz.
Po ogłoszeniu wyników konkursu uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w interesującym wykładzie prof. Uniwersytetu w Białymstoku p. Marka Nikołajuka, który bardzo ciekawie opowiadał o kosmicznym teleskopie im. Jamesa Webba.
Bardzo dziękujemy Szkole Podstawowej w Czerwonce za zaproszenie nas na konkurs oraz miłą i przyjazną atmosferę spotkania.
UCZTA SMAKOSZA NA POMOC SYRII
TERAPIA RĘKI
W I semestrze roku szkolnego 2022/2023 uczniowie klas młodszych brali udział w: zajęciach terapii ręki, zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych oraz logopedycznych, które wspierały wszechstronny rozwój naszych uczniów. W miłej atmosferze, w formie zabawy dzieci rozwijały swoje zdolności i umiejętności. Chętnie podejmowały stawiane przed nimi wyzwania.
16
GALA WALENTYNKOWA
Z okazji Dnia Zakochanych uczniowie z Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowali POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Głównym punktem programu były występy artystyczne uczniów klas 4-8 podczas Gali Walentynkowej na Dworze Królowych: Małgorzaty i Agnieszki. Uczestnicy prezentowali znane pary miłosne z literatury, historii, filmów lub bajek.
26Dodatkowo uczniowie na zakończenie dnia wzięli udział w dyskotece walentynkowej, która jak zwykle była możliwością na spożytkowanie energii podczas tańców.
MOBILNA STREFA CISZY
Czy wiedzieliście, że hałas powstający podczas przerwy w szkole jest porównywalny do dźwięku startującego samolotu?
Gdy potrzebujesz wyciszenia, chwili dla siebie, ucieczki od hałasu to Mobilna Strefa Ciszy jest dla Ciebie.
W trosce o uczniów i ich potrzeby w bibliotece naszej szkoły utworzyliśmy strefę ciszy. Zapraszamy każdego ucznia, który ma trudną chwilę i potrzebuje otulenia! Biblioteka znalazła się w gronie testujących tę innowację pedagogiczną, czeka tu na dzieci przyjazny filcowy kokon. To chwilowe zawężenie przestrzeni działa magicznie wyciszająco...
Jesteśmy jedną z pierwszych szkół w okolicy (jeśli nie pierwszą), która zdecydowała się na krok w stronę wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami sensorycznymi, ale także po prostu uczniów zmęczonych, wyczerpanych, przeciążonych bodźcami z zewnątrz, których w miejscach publicznych nie brakuje.
Archiwum Aktualności