• Strona główna

      • 1 czerwca nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do Międzynarodowej Akcji „Czytanie na Polanie”, której celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas I–VIII oraz nauczyciele, którzy wspólnie stworzyli wyjątkową atmosferę pełną książek, wyobraźni i dobrej zabawy.
      • Aktualności

          • ZAKOŃCZENIE SEZONU HARCERSKIEGO Z KURSEM SAMOOBRONY
            • ZAKOŃCZENIE SEZONU HARCERSKIEGO Z KURSEM SAMOOBRONY

              24.06.2026

              Aktywnie, wartościowo i z myślą o bezpieczeństwie – tak harcerze i harcerki zakończyli kolejny sezon swojej działalności. Podczas specjalnego kursu samoobrony mieli okazję zdobyć wiedzę i umiejętności, które mogą okazać się przydatne w codziennym życiu.

              Zajęcia obejmowały zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Uczestnicy poznali podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia, uczyli się właściwej oceny ryzyka oraz ćwiczyli wybrane techniki samoobrony, w tym elementy związane z prawidłową postawą, uwalnianiem się z chwytów czy podstawowymi kopnięciami.

          • POLONISTYCZNA JOGA NA TRAWIE
            • POLONISTYCZNA JOGA NA TRAWIE

              24.06.2026

              W czerwcowy poranek uczniowie klasy 4a zamienili szkolne ławki na zielony trawnik obok szkoły. Podczas lekcji języka polskiego powtarzali wiadomości dotyczące części mowy, łącząc naukę z ruchem i świetną zabawą.

              W ramach „polonistycznej jogi” czwartoklasiści energicznie i synchronicznie wykonywali różne ćwiczenia ruchowe, przypisując je do poszczególnych części mowy. Taka forma nauki okazała się nie tylko skuteczna, ale również bardzo angażująca. Było dużo śmiechu, ruchu i pozytywnej energii – jednym słowem: było super!

          • QUIZ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE
            • QUIZ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

              24.06.2026

              W naszej szkole odbył się quiz podsumowujący wiedzę zdobytą przez uczniów podczas Tygodnia dla Bezpieczeństwa. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją znajomość zasad dotyczących bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życia codziennego – w ruchu drogowym, podczas wakacyjnego wypoczynku nad wodą i w górach, w Internecie, a także w zakresie pierwszej pomocy, zdrowia psychicznego i odpowiedzialnych relacji z innymi.Quiz był okazją do utrwalenia ważnych informacji oraz refleksji nad tym, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Cieszymy się z zaangażowania uczniów i mamy nadzieję, że zdobyta wiedza będzie wykorzystywana każdego dnia.

          • TURNIEJ O PUCHAR RADY RODZICÓW
            • TURNIEJ O PUCHAR RADY RODZICÓW

              24.06.2026

              We wtorek w naszej szkole odbył się finał turnieju piłki nożnej o Puchar Rady Rodziców. Po wcześniejszych rozgrywkach między równorzędnymi klasami do finału awansowały trzy najlepsze drużyny. Emocji, walki i pięknych akcji nie brakowało - zawodnicy pokazali spore umiejętności, a na boisku można było zobaczyć zarówno piękne strzały, jak i obrony godne Ligi Mistrzów... choć piłka żyła własnym życiem. Ostatecznie zwyciężyła klasa 8A, która pokazała klasę nie tylko z nazwy, ale i na boisku, wygrywając swoje mecze. Drugie miejsce zajęła 7A, a trzecie miejsce łączone klasy 6. Puchar w imieniu Rady Rodziców wręczyła Pani Dyrektor Małgorzata Wasiluk. Jak co roku było dużo sportowych emocji, radości i zdrowej rywalizacji. A że to już ostatni tydzień roku szkolnego, to można powiedzieć, że niektórzy już jedną nogą byli na wakacjach... ale na boisku wszyscy biegali tak, jakby dzwonek na przerwę mia

          • Na plaży, w lesie i pod gruszą!!!
            • Na plaży, w lesie i pod gruszą!!!

              24.06.2026

              Wakacje to czas odpoczynku, przygód i odkrywania nowych rzeczy.

              Warto w tym czasie sięgnąć też po książkę!

              Książka może towarzyszyć Wam wszędzie – na plaży, w górach, w sadzie, podczas podróży czy w domowym zaciszu. Dzięki niej możecie przeżywać fascynujące przygody, poznawać ciekawych bohaterów i zdobywać nową wiedzę.

          • OSTATNIA WSPÓLNA WYCIECZKA KLAS ÓSMYCH
            • OSTATNIA WSPÓLNA WYCIECZKA KLAS ÓSMYCH

              22.06.2026

              Końcówka roku szkolnego to czas podsumowań i wspólnych wspomnień. Uczniowie klas ósmych wybrali się na swoją ostatnią szkolną wycieczkę do Warszawy, która dostarczyła wielu emocji, wrażeń i okazji do integracji.

              Program wyjazdu był bardzo różnorodny. Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności współpracy, logicznego myślenia i kreatywności podczas zabawy w escape roomach, gdzie liczyła się komunikacja, zaangażowanie i wspólne poszukiwanie rozwiązań.

          • BAL ÓSMOKLASISTÓW 2026
            • BAL ÓSMOKLASISTÓW 2026

              22.06.2026

              Za nami wyjątkowy wieczór pełen radości, wzruszeń i niezapomnianych chwil. Bal Ósmoklasistów był doskonałą okazją do wspólnej zabawy, tańców, rozmów i integracji przed zakończeniem ważnego etapu edukacji.

              Nie zabrakło pysznego jedzenia, świetnej atmosfery oraz czasu na wykonanie ostatnich wspólnych zdjęć, które na długo pozostaną piękną pamiątką szkolnych lat.

          • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW MATEMATYCZNYCH
            • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW MATEMATYCZNYCH

              22.06.2026

              18 czerwca odbyło się rozdanie nagród i dyplomów w dwóch konkursach.

              Pierwszy z nich, to dobrze wszystkim znany Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Uczniowie klas młodszych, którzy otrzymali wyróżnienia w tym prestiżowym teście to:

              Oliwia Walijewska kl. 2a

              Antoni Szubzda kl. 3a

              Drugi to AleMózgi! Ogólnopolski konkurs matematyczno - informatyczny, który składał się z III etapów i zawierał serię niesamowicie trudnych pytań. Uczniowie naszej szkoły z najlepszymi wynikami to:

          • MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA U16 W LEKKOATLETYCE
            • MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA U16 W LEKKOATLETYCE

              22.06.2026

              Lekkoatletyka uczy, że sukces rodzi się z codziennej pracy, cierpliwości i wytrwałości. Każdy trening, każdy start i każda walka o kolejne centymetry czy sekundy budują charakter młodego sportowca".

              W sobotę odbyły się Mistrzostwa Województwa U16 w lekkoatletyce, które były jednym z ostatnich akcentów kończącego się sezonu. Nasi zawodnicy po raz kolejny pokazali ogromne zaangażowanie, wolę walki i sportowy charakter, zdobywając łącznie sześć medali. To kolejny dowód na to, że systematyczna praca na treningach przynosi efekty, a talent połączony z determinacją pozwala osiągnąć świetne wyniki.

          • DEBIUT W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ
            • DEBIUT W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

              18.06.2026

              Pierwszy raz na piasku i już wiemy jedno - siatkówka plażowa uczy dwóch rzeczy: walczyć o każdą piłkę i godnie upadać. Dziś mieliśmy okazję zadebiutować w zupełnie nowej dla nas dyscyplinie - siatkówce plażowej. Podczas finałów wojewódzkich w Mońkach nasi zawodnicy zdobywali pierwsze cenne doświadczenia. Chłopcy zakończyli rywalizację na 5 miejscu, a dziewczęta na 7. To był ważny krok i świetna lekcja na przyszłość. Cieszy nas, że wielu osobom ta forma gry bardzo się spodobała. Wracamy bogatsi o doświadczenie, nowe siniaki i przekonanie, że piasek jest wszędzie... dosłownie wszędzie.

          • SPORTOWA ZBIÓRKA HARCERZY
            • SPORTOWA ZBIÓRKA HARCERZY

              18.06.2026

              Dużo śmiechu, sportowych emocji i świetnej zabawy!

              Podczas ostatniej zbiórki nasze harcerki i harcerze wzięli udział w nietypowym meczu siatkówki. Zamiast zwykłej piłki wykorzystaliśmy ogromną piłkę do ćwiczeń, co sprawiło, że rozgrywka była jeszcze bardziej wymagająca i pełna niespodziewanych zwrotów akcji.

          • WYNIKI KONKURSU "THE BIG CHALLENGE"
            • WYNIKI KONKURSU "THE BIG CHALLENGE"

              18.06.2026

              17.06.2026 r. odbyło się wręczenie nagród oraz dyplomów uczestnikom Ogólnopolskiego Konkursu Języka ngielskiego The Big Challenge.

              W tegorocznej edycji naszą szkołę reprezentowało aż 46 uczniów z klas 4–8. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania, odwagi oraz chęci rozwijania swoich umiejętności językowych. Zachęcamy do udziału w konkursie również w przyszłym roku szkolnym!

          • NASZE TALENTY
            • NASZE TALENTY

              18.06.2026

              Zakończenie klasy trzeciej to wyjątkowy moment – czas podsumowań, wspomnień i prezentowania swoich talentów oraz pasji. Uczniowie klasy III b mieli okazję pochwalić się swoimi zainteresowaniami i umiejętnościami, które rozwijali zarówno w szkole, jak i poza nią. Zaprezentowali talenty plastyczne, przyrodnicze, manualne, taneczne, kulinarne i wiele innych. Bogatsi o nową wiedzę, doświadczenia oraz cenne umiejętności, po wakacjach rozpoczną kolejny etap swojej edukacyjnej przygody. Życzymy im wielu sukcesów, radości z nauki i spełnienia marzeń.

          • RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ
            • RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

              18.06.2026

              W ramach Tygodnia dla Bezpieczeństwa uczniowie klas I - III uczestniczyli w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Podczas zajęć dzieci poznały podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy oraz zachowania, które mogą pomóc uratować życie. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach, dzięki którym utrwalili kolejność działań ratunkowych, czyli tzw. łańcuch przeżycia. Nauczyli się sprawdzać przytomność poszkodowanego, prawidłowo wzywać pomoc przez telefon, oceniać oddech, układać osobę nieprzytomną w pozycji bocznej bezpiecznej oraz wykonywać uciśnięcia klatki piersiowej na fantomie. Dowiedzieli się również, na czym polegają oddechy ratownicze. Program „Ratujemy i Uczymy Ratować” pomaga kształtować wśród uczniów podstawowe umiejętności z zakresu pierwszej pomocy oraz budować pewność siebie w sytuacjach wymagających szybkiego i odpowiedzialnego działania. Wszyscy uczniowie z 

          • BEZPIECZNIE W SIECI - WAŻNA LEKCJA KLASY 5B
            • BEZPIECZNIE W SIECI - WAŻNA LEKCJA KLASY 5B

              17.06.2026

              Podczas ostatniej lekcji wychowawczej uczniowie klasy 5b poruszyli niezwykle aktualny temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz higieny cyfrowej. Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia filmu „Dopamina” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, który stał się punktem wyjścia do rozmowy o wpływie nowych technologii i mediów społecznościowych na nasze codzienne życie. Uczniowie zastanawiali się, jak odpowiedzialnie korzystać z urządzeń elektronicznych, dbać o równowagę między światem online i offline oraz chronić swoją prywatność w sieci. To była cenna lekcja, która skłoniła do refleksji nad własnymi nawykami cyfrowymi i przypomniała, że bezpieczeństwo w Internecie jest równie ważne jak bezpieczeństwo w świecie rzeczywistym.

      • Godziny dzwonków

        Środa 24.06.2026
      • Biuletyn informacji publicznej
      • Librus Synergia
      • Nasze media społecznościowe

      • Liczba wizyt

        liczba odwiedzin: 1056872
        • Fundusze Europejskie