Strona główna
Aktualności
SPOTKAJMY SIE NAD OLSZANKĄ
Rzeka Olszanka jest prawym dopływem Brzozówki, której wody wpływają do Biebrzy. Niestety jej urok jest zepsuty licznymi odpadami zalegającymi na brzegu i w korycie. Jako społeczność szkolna współpracując z Radą Rodziców chcemy upiększyć to miejsce organizując akcję "Operacja rzeka" i posprzątamy otoczenie rzeki 25 kwietnia 2025r. na odcinku od Karpowicz do Suchowoli (około 3 km). Uczcimy również w ten sposób Światowy Dzień Ziemi który obchodzimy corocznie 22 kwietnia. Zapraszamy do pomocy!
WARSZTATY KULINARNE KLASY 7A
20 marca siódmoklasiści wybrali się do Pensjonatu Poniatowski na zajęcia polegające na własnoręcznym wykonaniu pizzy. Restauracja przygotowała dla nich profesjonalne stanowiska oraz mnóstwo smakowitych dodatków do wyboru. Oczywiście uczestnicy mogli następnie skonsumować swoje dzieła i szczerze przyznali, że to była ich najlepsza pizza w życiu. Niektórzy odkryli nawet swoje kulinarne powołanie.
WYNIKI KONKURSÓW
13.03.2025r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w XIX edycji Konkursu czytelniczego - „Twórczość Jana Brzechwy”.
Każda klasa wystawiła po dwa 3-osobowe zespoły. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe pozyskane z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
W wyniku rywalizacji czytelniczej dwa zespoły zajęły równorzędnie I miejsca.
"KTO JEST PO DRUGIEJ STRONIE?"
Uczniowie klas 3 wzięli udział w wydarzeniu: Sieciakowa lekcja „Kto jest po drugiej stronie?”, które było realizowane przez Polskie Centrum Programu Safer Internet. Uczniowie już kolejny raz mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach on – line, których celem jest uwrażliwianie dzieci na zagrożenia płynące z korzystania z internetu w sposób bezrefleksyjny, bez nadzoru. Podczas zajęć dzieci brały udział w sondach, ćwiczeniach, mogły zaobserwować działanie AI, która współpracowała z prowadzącym zajęcia.
"BIEG PO ZDROWIE"
Klasy IV SP Suchowola promują zdrowy i odpowiedzialny styl życia, dlatego po raz drugi aktywnie włączyły się w program antytytoniowej edukacji zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie” opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z MEiN oraz ekspertami. Cel programu zakłada zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów, opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego. Uczniowie na kilku kolejnych lekcjach przyrody realizowali założenia programu uczestnicząc w dyskusjach, debatach, wymieniając swoje doświadczenia, spostrzeżenia i wnioski nt. skutków palenia papierosów. Próbowali dociec dlaczego młodzi ludzie sięgają po papierosy oraz uczyli się umiejętności skutecznego odmawiania zapalenia papierosa. Uczniowie kreatywnie pod
ETAP GMINNY OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ
W miniony piątek w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Konkurs przeprowadzili strażacy miejscowej OSP pan Janusz Wałuszko oraz pan Czesław Juchniewicz. Nagrody wręczyli pan Michał Matyskiel Burmistrz Suchowoli oraz pani Dyrektor Małgorzata Wasiluk. Uczestnikom zmagań gratulujemy posiadanych umiejętności i wiedzy, a zwycięzcom życzymy równie wysokich ocen na eliminacjach powiatowych. Naszą szkołę reprezentować będą:
OGÓLNOPOLSKI PROJEKT Z JĘZYKA POLSKIEGO - KONTEKST ŻYCIOWY I JEGO WPŁYW NA TWÓRCZOŚĆ ARTYSTY
Nasz udział w Ogólnopolskim Projekcie "Maria Pawlikowska - Jasnorzewska dla Młodych" trwa.
Chętni uczniowie właśnie ukończyli pierwsze zadanie, które polegało na przygotowaniu prezentacji multimedialnej przedstawiającej życie i twórczość poetki. Prezentacje uwzględniały najważniejsze wydarzenia z życia poetki, wpływ tych wydarzeń na jej twórczość, wyróżniające się momenty w jej karierze literackiej oraz wybrane cytaty z wierszy oraz ich interpretację.
AUTORSKA PIOSENKA CHÓRU
"Zdrowa piosenka" w wykonaniu Chóru SP w Suchowoli podczas Przeglądu Piosenki "Szlachetne zdrowie..." - tekst M. Piątkowska, muzyka: K. Bobienko.
PRZEGLĄD PIOSENKI PROZDROWOTNEJ
Cóż to był za dzień...
Pełen emocji, wrażeń i zdrowej rywalizacji. 14 marca w naszej szkole odbył się Przegląd Piosenki Prozdrowotnej "Szlachetne zdrowie..."
. Tematyka prezentowanych piosenek nawiązywała do szeroko rozumianych zachowań prozdrowotnych, zdrowego odżywiania
, zdrowego stylu życia
, aktywności fizycznej
itp. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w dwóch kategoriach wiekowych.
MATEMATYCZNE ZADANIE PROJEKTOWE
14 marca 2025 r. uczniowie klasy I A realizowali VI moduł projektu „Matematyka w restauracji”. Oczywiście wybrali do tego celu restaurację „Okno na Biebrzę”. Sami zamawiali pizzę, szacowali wydatki, dzielili się kosztami. Przy okazji obserwowali pracę pani kelnerki. Podczas oczekiwania na posiłek, dzieci mogły rozwijać swoje umiejętności motoryczne, jaką daje gra w kręgle czy bilard, śmiejąc się z zabawnych wyników. Była to świetna okazja na integrację i stworzenie wspólnych wspomnień.
KONKURS CZYTELNICZY KLAS TRZECICH
13 marca 2025 r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w Konkursie czytelniczym pt. „Twórczość Jana Brzechwy”.
Była to już XIX edycja tego konkursu. Tegoroczne zmagania młodych czytelników odbyły się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Każda klasa wystawiła po dwa 3-osobowe zespoły. Wszyscy uczniowie solidnie przygotowali się do konkursu, poznali bardzo dużo wierszy Jana Brzechwy. Pomimo początkowych emocji związanych z rywalizacją wykazali się ogromną wiedzą i z niecierpliwością czekają na wyniki, które niebawem zostaną ogłoszone.
MATEMATYKA W RESTAURACJI
Uczniowie klasy II B zrobili sobie wzajemny prezent z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn w postaci wspólnego wyjścia na kręgle i pizzę do restauracji Okno na Biebrzę. Przy tej okazji zrealizowaliśmy również zadanie z szóstego modułu Programu edukacyjnego „Antek i Natalka w świecie wielkiej matematyki” – Matematyka w restauracji. Wspólnie zaplanowaliśmy wyjście, wybraliśmy termin, czas pobytu, menu i obliczyliśmy budżet. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym czyli naukę z dobrą zabawą.
HARCERZE NA WIOSNĘ
Wielkimi krokami zbliża się do nas WIOSNA! A my czuwamy, aby nie przegapić tego ważnego momentu. Nasi druhowie i druhny zajęli się tym tematem na poważnie (ale ze śmiechem). Nie zabrakło kolorowej mapy myśli, zagadek wiosennych i gry, którą wszyscy dobrze znają pod nazwą "wisielec", jednak na potrzeby wiosennej atmosfery stał się "kwiatulcem".
OGRODNICZA PRZYGODA ZERÓWEK
Sadzenie cebulek przez dzieci z zerówek to prawdziwa przygoda! Nadchodzi wiosna, a wraz z nią wielki moment – umieszczenie cebulki w doniczce. Niektóre lądują w ziemi delikatnie jak królewscy goście, inne z impetem godnym rzutu do kosza.
Gdy wreszcie wszystkie cebulki znalazły się na swoich miejscach, nadszedł czas podlewania. Tu zaczął się prawdziwy test zręczności! Jedni leją wodę z chirurgiczną precyzją, inni zamieniają ławkę w miniaturowy basen. Ale co tam – szczypior i tak wyrośnie!
DZIEŃ KOBIET W DRUGIEJ KLASIE - MALI DŻENTELMENI W AKCJI!
7 marca w naszej szkole odbyły się wyjątkowe obchody Dnia Kobiet. Chłopcy z klasy drugiej już od rana pokazali, że są prawdziwymi dżentelmenami! Z uśmiechami na twarzach witali wszystkie dziewczynki. Każda mała kobietka została obdarowana pięknym kwiatem – niektóre były kolorowymi, ręcznie wykonanymi papierowymi cudeńkami, a inne pachnącymi, żywymi kwiatami.
ZACZAROWANA ZAGRODA
Za oknami przygrzewa słoneczko, coraz bliżej wiosna, a uczniowie klasy 2 b wybrali się w podróż na mroźną Antarktydę, gdzie poznawali życie i zwyczaje pingwinów. Zainspirowani książką Aliny i Czesława Centkiewiczów „Zaczarowana zagroda” wykonali makiety zagrody pingwinów, wykorzystując przeróżne materiały oraz eksperymentowali podczas tworzenia sztucznego śniegu. Było gwarno, wesoło i trochę bałaganu, ale wszyscy zgodnie stwierdzili, że najlepiej uczyć się podczas zabawy.
PROSZĘ PANI, WYJDZIEMY NA PODWÓRKO?
Wyszło słońce, a wraz z nim nasi uczniowie korzystają z każdej możliwej okazji, żeby spędzić czas na świeżym powietrzu. Tym razem klasa 8b wykorzystała boisko szkolne jako arenę rywalizacji dwóch grup w rozwiązywaniu zadań dotyczących procesów fonetycznych. Na ogromnej powierzchni ósmoklasiści upraszczali grupy spółgłoskowe, udźwięczniali, ubezdźwięczniali głoski oraz traciLI dźwięczność w wygłosie do tej pory brzmiące tajemniczo i skomplikowanie procesy - teraz kojarzą się przyjaźnie i słonecznie.
SIECIAKOWA LEKCJA
3 marca drugoklasiści uczestniczyli w Sieciakowej lekcji online „Kto jest po drugiej stronie?”, przeprowadzonej w ramach Dni Bezpiecznego Internetu. Podczas zajęć uczniowie poznali bohaterów projektu Sieciaki.pl, dowiedzieli się jakie zagrożenia wiążą się z kontaktami online, przypomnieli też zasady bezpieczeństwa dotyczące komunikacji w sieci i usłyszeli od eksperta do spraw bezpieczeństwa w Internecie, że nie powinni korzystać z mediów społecznościowych przed ukończenie 13 roku życia.
7A W PODRÓŻY
W piątek, 28 lutego, uczniowie klasy 7a wraz z wychowawcą wybrali się na pełną atrakcji wycieczkę do Białegostoku. Celem podróży była Strefa Wysokich Lotów, seans filmowy w kinie oraz wspólny posiłek w McDonald’s.
Pierwszym punktem programu była wizyta w Strefie Wysokich Lotów. To miejsce pełne trampolin i różnorodnych atrakcji sportowych okazało się strzałem w dziesiątkę! Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w skokach na trampolinach, wspinaczce oraz zabawach ruchowych. Pod okiem instruktorów wszyscy bawili się świetnie, a jednocześnie aktywnie spędzili czas. Udało się nam także odbyć "Lekcję języka polskiego na trampolinach"
TŁUSTY CZWARTEK
Tradycja tłustego czwartku wywodzi się z czasów pogańskich, kiedy świętowano koniec zimy tłustymi i kalorycznymi potrawami. Wraz z nadejściem chrześcijaństwa dzień ten stał się ostatnią okazją do obfitego jedzenia przed Wielkim Postem. Początkowo pączki były nadziewane mięsem, a słodka wersja z konfiturą pojawiła się dopiero w XVII wieku. Obecnie tłusty czwartek kojarzy się głównie z pączkami i faworkami, które chętnie spożywają Polacy. To radosne święto łasuchów jest jednocześnie pożegnaniem karnawału i początkiem przygotowań do Wielkanocy. Jak widać na zdjęciach - klasa 7a zdecydowanie woli wersję słodką, niż okraszoną skwarkami.
WAŻNE!
WPŁATY ZA PAŹDZIERNIK DOKONUJEMY W TERMINIE, OD 01.11.2024r. DO 10.11.2024r.
NA NR. KONTA: 26 8094 0009 0000 0286 2000 0040
W razie niejasności prosimy o kontakt na nr. tel. 85 7124 100
Kwotę należną znajdziemy wchodząc na e-stołówka- rozliczenia- historia należności!
Kwota dotyczy całego zestawu.
Uczniowie 21 dni x 9,70 zł = 203,70 zł
W tytule wpłaty należy podać:
- miesiąc, za który wnosimy opłatę;
- imię i nazwisko dziecka oraz klasę , do której uczęszcza;
- w przypadku wpłaty na więcej niż jedno dziecko, należy podać dane każdego dziecka osobno.
Nieuregulowanie płatności w wyżej wymienionym terminie, skutkuje blokadą wydania posiłku !
Godziny dzwonków
Piątek 16.05.2025Kalendarz
- brak danych
Nasze media społecznościowe
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 597919