• Aktualności

          • SAVOIR - VIVRE W PRAKTYCE
            • SAVOIR - VIVRE W PRAKTYCE

            • „Savoir-vivre” to trudne słowo, które nie powinno być obce żadnemu dziecku. Umiejętność zachowania się w określonych sytuacjach jest jak pływanie czy jazda na rowerze, trzeba się nauczyć, a potem robi się to odruchowo. Uczniowie klasy IIA uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych dotyczących dobrych manier w różnych sytuacjach i miejscach. Zajęcia odbyły się w Majątku Morgi, gdzie dzieci poznały nie tylko teorię, ale miały możliwość zastosowania wszystkiego czego się dowiedziały w praktyce. Warsztaty prowadzone były w formie wesołej zabawy, podczas której nie zabrakło gier i różnych aktywności. Dzieci miały również okazję uczestniczyć w praktycznej lekcji dobrych obyczajów w kontakcie ze zwierzętami. To był wartościowy czas.

          • AKADEMIA PSZCZOŁY - BOHATERA W KLASACH PIERWSZYCH
            • AKADEMIA PSZCZOŁY - BOHATERA W KLASACH PIERWSZYCH

            • Akademia Pszczoły Bohatera zagościła również w klasach pierwszych. Dziękujemy panu Dariuszowi, za bardzo ciekawe spotkanie, w czasie którego uczniowie zapoznali się ze zwyczajami pszczół oraz ich znaczeniem dla przyrody. Podczas zajęć pierwszoklasiści poznali budowę ula, dowiedzieli się jak powstaje miód, kit i wosk, jak wygląda i pachnie pyłek kwiatowy oraz mogli obejrzeć i dotknąć akcesoriów pszczelarza.

          • GWIAZDY W BIBLIOTECE​​​​​​
            • GWIAZDY W BIBLIOTECE​​​​​​

            • Członkowie Koła Bibliotecznego "SÓWKA" wzięli udział w warsztatach świątecznych i stworzyli oryginalne gwiazdki z torebek śniadaniowych oraz dali drugie życie starym książkom, zamieniając ich karty w choinki. Wykonane elementy dekoracji można zobaczyć na gazetce ściennej w wypożyczalni. A jak już odwiedzicie bibliotekę, to czekają tu na Was nowości wydawnicze. Zapraszamy:)

          • NAJMŁODSI RECYTUJĄ MICKIEWICZA
            • NAJMŁODSI RECYTUJĄ MICKIEWICZA

            • 6 grudnia uczennice z klas drugich oraz uczeń klasy 3a wystąpili przed kolegami i koleżankami z klas pierwszych. Dzieci recytowały wiersze Adama Mickiewicza. Najmłodsi uczniowie byli pod wrażeniem występów.

          • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI
            • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI

            • Uczniowie naszej szkoły odznaczyli się także sukcesami w Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Bezpiecznie na wsi" organizowanym przed Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku i Szkołę Podstawową w Dolistowie Starym.

              Osiągnięcia prezentują się następująco:

              I miejsce - Kamila Sienkiewicz kl. 8a

              II miejsce - Bartosz Jackiewicz kl. 8a, Dawid Misiewicz kl. 5a oraz Piotr Staranowicz kl. 7b

              wyróżnienia: Maja Kiszło kl. 5b

              udział wzięli także: Maja Grajewska kl. 7a oraz Oliwia Bykuć kl. 5b

              Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu i zachęcamy do podejmowania kolejnych prób!

          • XXV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ADAMA MICKIEWICZA
            • XXV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ADAMA MICKIEWICZA

            • Dnia 07.12. 2023r. w SP nr 1 w Sokółce odbył się XXV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza, którego mottem był fragment ballady "Romantyczność" „Miej serce i patrzaj w serce”.

              Wśród uczniów w 12 szkół podstawowych powiatu sokólskiego, znaleźli się przedstawiciele z naszej szkoły.

              W kategorii klas I- II:

              II miejsce zajęła Maria Achimowicz z klasy 2a

              W kategorii klas III-IV:

              II miejsce zajął Filip Gnidziejko z klasy 3a

              Udział w konkursie wzięli także Zofia Kiśluk z klasy 6a oraz Piotr Staranowicz z klasy 7b.

              Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy rozwijania zdolności recytatorskich.

          • PORWANIE MIKOŁAJA!
            • PORWANIE MIKOŁAJA!

            • Żartujemy, tak naprawdę klasa 8a ma znajomości na Biegunie Północnym i św. Mikołaj poszedł z młodzieżą dobrowolnie na sesję zdjęciową do parku. Ugościł uczniów w swoich saniach i odleciał, aby przygotowywać prezenty. Ósmoklasiści tymczasem wrócili do szkoły, aby ogrzać się przy choince i śpiewając świąteczne piosenki wymienić się prezentami, jak zwykli praktykować przez wszystkie lata.

          • MIKOŁAJKI
            • MIKOŁAJKI

            • 6 grudnia jak co roku specjalny gość odwiedza grzeczne dzieci. Musiał także zawitać do naszej szkoły, ponieważ u nas takich nie brakuje. Mikołajkowy dzień był pełen wrażeń - wszystkie klasy uczestniczyły w seansach kinowych i oglądały świąteczne filmy, a do tego jeszcze św. Mikołaj miał dla wszystkich słodkie prezenty. Nie zabrakło wypraw do Parku Miejskiego, aby zrobić pamiątkowe zdjęcia w mikołajowych saniach i wśród najnowszych iluminacji.

            • ARYTMETYKA MENTALNA

            • Zapraszamy DZIECI wraz z RODZICAMI na bezpłatną lekcję pokazową Arytmetyki Mentalnej w Szkole Podstawowej w Suchowoli 11.12.2023 (poniedziałek) o godzinie 12.45 - 13.30 w sali nr 7.

              Arytmetyka Mentalna to znana od dawna japońska metoda rozwijająca kompetencje matematyczne i logiczne dzieci!

              Już ponad 54.000 uczniów w 29 krajach rozwija się lepiej dzięki tej metodzie.

              Słyszeliście o zaletach Arytmetyki Mentalnej™ AMAkids?

              szybki wzrost umiejętności matematycznych

              widoczna poprawa koncentracji

              blisko 100% wzrost skuteczności zapamiętywania

              wpływ na skuteczną naukę języków obcych

              dodatkowo kurs szybkiego układania kostki rubika w tej samej cenie

              dostęp do platformy szkoleniowej z dodatkowymi kursami przez cały rok, prowadzonymi przez znanych youtuberów np. Kurs Roblox

              w dłuższej perspektywie oszczędność czasu i pieniędzy na korepetycjach.

              Poza tym, dzięki tej metodzie dzieci poświęcają mniej czasu na naukę tym samym zyskują więcej czasu na zabawę!

              A to wszystko na wyciągnięcie ręki!

          • NOWE ROBOTY
            • NOWE ROBOTY

            • Nasza szkoła systematycznie powiększa swój asortyment robotów. Oprócz Ozobotów, Genibotów, Intelino pojawiły się niedawno zakupione Photony. Roboty są używane podczas różnych zajęć, m.in. : zajęć korekcyjno - kompensacyjnych, zajęć komputerowych oraz zajęć rozwijających z matematyki.

          • WYCIECZKA DO WARSZAWY
            • WYCIECZKA DO WARSZAWY

            • Uczniowie klas siódmych i klasy ósmej z gościnnym udziałem także najstarszych uczniów ze szkoły w Chodorówce wyjechali na wycieczkę do stolicy naszego kraju.

               

              Głównym punktem podróży była wizyta w Sejmie RP - grupa miała okazję zwiedzić budynek oraz dowiedzieć się wielu ciekawych informacji nt. funkcjonowania polskiego rządu. Dodatkową atrakcją był udział w trwających tego dnia obradach Sejmu.

              Swoje bramy także otworzyło przed wycieczkowiczami Muzeum Powstania Warszawskiego, które zachwyciło ogromem informacji, eksponatów, interaktywnych możliwości - filmów 3d, nagrań telefonicznych z powstańcami, obsługą maszyny drukarskiej czy zebraniem kartek z kalendarza, z których słynie muzeum.

              Na zakończenie dnia klasy wraz z wychowawcami ruszyły na podbój Warszawy udając się do Escape Roomów, które były poświęcone różnym tematom. Wyposażeni jedynie we własną wiedzę, pomysłowość oraz wsparcie grupy (żadnych telefonów) zostali zamknięci w pokojach zagadek. Zadań było wiele - niektórzy najedli się trochę strachu - a emocje utrzymywały się jeszcze długo po opuszczeniu pokoi. Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie grupy ukończyły zadania. Niektórym udało się to nawet przed czasem!

          • SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ KLAS NAJSTARSZYCH
            • SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ KLAS NAJSTARSZYCH

            • Tydzień wcześniej byli tylko kibicami. W piątek 01.12.2023r. nasi uczniowie poszli za ciosem i rozegrali turniej piłki siatkowej klas VII-VIII chłopców. Po meczach pełnych emocji i gorącym kibicowaniu klasa VII A zajęła I miejsce, klasa VIII A II miejsce, klasa VII B III miejsce.

              Gratulacje!

          • LAUREACI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO  „PODLASCY ŻYDZI”
            • LAUREACI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO „PODLASCY ŻYDZI”

            • Dn. 30 listopada 2023 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego w Białymstoku odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla wyróżnionych uczestników III edycji Konkursu Historycznego pt. „Podlascy Żydzi” zorganizowanego przez Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku.

              Patronat Honorowy nad konkursem objęli: Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Podlaski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Białegostoku, Białostocki Ośrodek Kultury - Centrum im. Ludwika Zamenhofa, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku oraz patroni medialni: TVP 3 BIAŁYSTOK i Polskie Radio Białystok.

              Celem konkursu było przede wszystkim upamiętnienie 80. rocznicy powstania w getcie białostockim, zainteresowanie uczniów historią regionalną swojej „Małej Ojczyzny”, popularyzowanie wiedzy na temat społeczności żydowskiej i funkcjonowania sztetli na Podlasiu, ale także zainspirowanie do pracy twórczej i rozwijania własnej kreatywności.

              Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa podlaskiego. Zgodnie z regulaminem prace mogły być wykonane w 3 kategoriach: prezentacja multimedialna, praca literacka, praca plastyczna.

              Na konkurs wpłynęło 110 prac, spośród których w gronie wyróżnionych znalazło się czworo uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Suchowoli pod kierunkiem pani Małgorzaty Bagińskiej. A są to:

              Damian Misiewicz, kl. 7a - I miejsce (prezentacja multimedialna)

              Dawid Koratkiewicz, kl. 7a – II miejsce (praca plastyczna)

              Aleksandra Sławińska, kl. 8a – III miejsce (praca plastyczna)

              Dawid Misiewicz, kl. 5a – wyróżnienie (praca plastyczna)

              Oprócz wyróżnionych laureatów w konkursie udział wzięli: Sofia Ben Hassine (kl. 7a) oraz uczennice z klasy 6a: Katarzyna Bugajska, Zofia Kiśluk, Izabela Lewicka.

              Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów oraz nieustającej pasji w poszukiwaniu nowych wyzwań!

          • ANDRZEJKI
            • ANDRZEJKI

            • Dawniej andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Nadal są jednak wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

              „Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji”.

              I tak właśnie było też w naszej szkole. 30 listopada MSU z pomocą koleżanek i kolegów z klas III zorganizował Salon Wróżb Andrzejkowych. Ogromnym powodzeniem cieszyły się ciasteczka z wróżbą, losowanie karteczek, imion, rzucanie kostkami. Zabawy te dostarczyły dzieciom wielu przeżyć i emocji, chociaż wszyscy traktowaliśmy je trochę z przymrużeniem oka.

          • PSZCZOŁA BOHATER W III KLASIE
            • PSZCZOŁA BOHATER W III KLASIE

            • 29 listopada uczniowie klasy III a gościli na zajęciach pana Dariusza Makarewicza, który wyjątkowo interesująco opowiadał o pszczołach, o ich życiu, zwyczajach, a także ich znaczeniu w przyrodzie. Uczniowie mogli poznać budowę ula, dotknąć ramek, powąchać pyłku i posmakować miodu, jabłuszek i soku. Zajęcia te odbywały się w ramach projektu Akademia Pszczoły Bohatera. Na pewno zachęciły wszystkich do zgłębiania wiedzy o tych pożytecznych owadach.

          • AKADEMIA PSZCZOŁY BOHATERA
            • AKADEMIA PSZCZOŁY BOHATERA

            • Uczniowie klas drugich rozpoczęli realizację projektu "Akademia Pszczoły Bohatera ".

              Celem projektu jest zwrócenie uwagi jak ważną rolę odgrywają pszczoły w ekosystemie oraz kształtowanie postaw prośrodowiskowych uczniów. Podczas zajęć z nauczycielem biologii panem Dariuszem Makarewiczem, który jest jednocześnie pasjonatem pszczół, dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o tych bardzo pożytecznych owadach.

          • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
            • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

            • Dzień Pluszowego Misia w klasach I-III

              „… Miś ma łapy bardzo miękkie,

              po to misiem jest,

              żeby trzymać go na ręku,

              kiedy tylko chcesz.

              Miś ma uszy do targania

              po to misiem jest,

              żeby mieć coś do kochania

              i otarcia łez…”