• Aktualności

          • LEKTUROWE LAPBOOKI - PROJEKT KLASY 6A
            • LEKTUROWE LAPBOOKI - PROJEKT KLASY 6A

            • Uczniowie klasy 6a po omówieniu lektury "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" mieli za zadanie wykonać projekty - lapbooki ze wspomnianej książki. Młodzież bardzo się postarała i zaangażowała w pracę. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych dzieł.

          • KONKURS PLASTYCZNY
            • KONKURS PLASTYCZNY

            • 17 stycznia w Liceum Ogólnokształcącym w Dąbrowie Białostockiej odbyło się uroczyste podsumowanie IX Powiatowego Konkursu Plastycznego „CZERWONE MAKI NA MONTE CASSINO”. Wydarzenie to stanowiło wyjątkową okazję do uhonorowania postaci gen. Nikodema Sulika w twórczości uczniów, którzy podjęli wyzwanie stworzenia prac plastycznych inspirując się  tą właśnie postacią.  Bardzo dobrze zaprezentowały się prace uczniów naszej szkoły: Weroniki Zaniewskiej, Patrycji Kuczynko, Kornelii Marchel, Laury Zaworskiej, Izabeli Lewickiej, Zofii Kiśluk.  Najbardziej doceniona została praca Piotra Staranowicza, która zajęła I miejsce. Gratulujemy sukcesu.

          • IV POWIATOWY KONKURS LITERACKI NA MAŁĄ FORMĘ POETYCKĄ
            • IV POWIATOWY KONKURS LITERACKI NA MAŁĄ FORMĘ POETYCKĄ

            • Dn. 17.01.2024 r. w Zespole Szkół im. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły odbyło się rozstrzygnięcie IV Powiatowego Konkursu Literackiego na małą formę poetycką – Lepieje.

              Konkurs był zorganizowany dla uczczenia pamięci Generała Nikodema Sulika i promowania postaw patriotycznych wśród młodzieży oraz wyszukiwania i promocji młodych talentów w dziedzinie literatury, popularyzacji formy poetyckiej lepieja, a także konfrontacja dokonań twórczych.

              Konkurs adresowany był do młodzieży szkół ponadpodstawowych powiatu sokólskiego oraz uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych powiatu sokólskiego i augustowskiego.

              Naszą szkołę reprezentowali uczniowie :

              Katarzyna Żurkowska z klasy 6b i Piotr Staranowicz z klasy 7b.

              Gratulujemy serdecznie i zachęcamy wszystkich uczniów do rozwijania swoich zainteresowań oraz talentów.

          • KARTKA DLA SENIORA
            • KARTKA DLA SENIORA

            • "Miej serce i patrzaj sercem".Takie hasło przyświecało małym wolontariuszom, którzy przy współpracy swojej wychowawczyni pani Asi, zorganizowali akcję " Kartka dla Seniora".

              Uczniowie klasy 2b oraz uczestnicy zajęć Terapii ręki wykonali piękne kartki z okazji Dni Babci i Dziadka. Dzieci dzięki wsparciu najbliższych przyniosły do szkoły słodkie podarunki, które otrzymali Seniorzy. Życzenia w imieniu naszych wolontariuszy przekazały Daria, Ada i Lila. Mieszkańcy Domu Gościnnego w Dzieciołówce byli bardzo wzruszeni i prosili aby przekazać dzieciom podziękowania za pamięć o nich. Nie obyło się bez łez wzruszenia. Zostaliśmy ciepło przyjęci przez mieszkańców. Seniorzy podarowali uczniom aniołka, którego samodzielnie wykonali. Będzie on symbolem dla dzieci, że razem mogą wiele. Serdecznie dziękujemy również pani Jadwidze i uczniom klasy 3a za wsparcie naszej inicjatywy. Możemy być dumni, że dzieci są tak empatyczne i z chęcią i zaangażowaniem realizują tego typu inicjatywy.

          • CHOINKA SZKOLNA
            • CHOINKA SZKOLNA

            • Klasy młodsze wiedzą jak się bawić. Za nami wspaniała impreza choinkowa, którą poprowadziła niezastąpiona pani Milena z "Ksztalciciela". Oprócz animacji tanecznych dzieci wykonały wspaniałe maski karnawałowe. Spotkały również Mikołaja we własnej osobie i otrzymały od niego podarunki i balony. Niezastąpieni byli również rodzice. Dzięki ich wsparciu i zaangażowaniu to wydarzenie było tak dopracowane w szczegółach. Wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

          • SZKOLENIE MEDIATORÓW SZKOLNYCH
            • SZKOLENIE MEDIATORÓW SZKOLNYCH

            • Uczniowie z klas 5-7 podjęli się udziału w szkoleniu organizowanym przez placówkę "Kształciciel" dla MEDIATORÓW SZKOLNYCH, które trwało od czerwca 2023 do stycznia 2024r. Zajęcia były ciekawe, wartościowe merytorycznie, zmuszające do myślenia i refleksji nad swoimi reakcjami oraz obserwacji innych w ich konfliktach i problemach. Grupa rozpoczynająca szkolenie liczyła 11 osób - szkolenie ukończyło 8 osób najbardziej wytrwałych i zaangażowanych. Szkolenie obejmowało treningi mediacyjne, dzięki którym uczestnicy posiedli umiejętności pozwalające na samodzielne prowadzenie mediacji z uczniami.  Na wiedzy i umiejętnościach jednak nie kończymy - to dopiero początek. Już po feriach zaplanowaliśmy cykliczne spotkania dla KLUBU MEDIATORA, gdzie będziemy szlifować swoje umiejętności w praktyce pod okiem pani pedagog i opiekunki szkolnego KLUBU MEDIATORA pani Katarzyny Grajewskiej. 

          • "MIŁOSZ W SZKOLE"
            • "MIŁOSZ W SZKOLE"

            • Nasza szkoła rozpoczęła działania w ramach projektu ,,Miłosz w szkole" w związku z przypadającym w 2024 rokiem Czesława Miłosza. Klasy 5ab w oparciu o utwór ,,Przypowieść o maku" przypomniała najważniejsze informacje o nobliście.

          • NOWOŚCI CZYTELNICZE
            • NOWOŚCI CZYTELNICZE

            • Zapraszamy do biblioteki po nowości czytelnicze.

              W grudniu wzbogaciliśmy nasze zbiory o nowe pozycje książkowe.

              Znajdziesz tutaj dalsze części ulubionych "Skarpetek..." czy kolejną historię "Cukierka.." i między innymi takie pozycje jak:

              1. "12 sposobów na szczęście"

              2. "Bajki pocieszajki. Opowiadania terapeutyczne dla dzieci borykających się z lękiem"

              3. "Będę jak Patron" (wersja polsko-ukraińska)

              4. "Co oni czują?"

              5. "Opowieści o prawach dziecka"

              6. "Pax"

              7. "Drań czyli moje życie z jamnikiem"

              8. "Bajkoterapia. Betsy, nie płacz" (wersja ukraińska)

              9. "Aksamitny królik"

              10. "Nasza niegrzeczna mama"

              11. "Ryś miasta"  Katarzyna Wasilkowska

              12. "Mózg jakiego nie znacie"

              Ciekawe pozycje, które szczególnie polecamy i do których warto zajrzeć to:

              "Brud. Cuchnąca historia higieny" - Piotra Sochy. Jest to zbiór wiedzy o tym w jaki sposób kształtowało się pojęcie higieny przez kilka wieków oraz jak ludzie dbali  lub nie dbali o czystość;)

              Druga pozycja godna polecenia dla młodszych czytelników to: "Ładna historia" Zuzanny Orlińskiej. W tej książce znajdziecie drzewa genealogiczne wielu polskich rodów książąt, królów, wynalazców czy artystów.

              Zakupiliśmy również pozycje dla dorosłych, między innymi takich poczytnych autorek jak: Barbara Wysoczańska, Kristin Hannah czy Katarzyna Michalak.

              Zapraszamy uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców:)

            • LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEGO KUNKURSU "ORZEŁ ORTOGRAFICZNY"

            • Z radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Ortograficzny” (realizowanego w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Orzeł”).

              Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, okazując szczególne zaangażowanie w naukę i ambicję.